محصول به سبد خرید اضافه شد

دین و زندگی خیلی سبز

دسته‌بندی: نقد کتاب
تاریخ: 28 مهر 1400
بازدید: 1,866

 اگزانول – دین و زندگی خیلی سبز | کتاب دین و زندگی جامع دو جلدی خیلی سبز از سری کتاب‎های تست، با هدف آشنایی دانش آموزان با نکات تستی و تیپ های مرسوم نوشته شده است. چیدمان فصل‌ها مطابق بر دروس کتاب های درسی است و ابتدا درس‌نامه‌ی دین و زندگی دهم (10) و بعد از آن تست های آن و به همین ترتیب تا آخرین درس دین و زندگی دوازدهم (12) ادامه دارد.

جلد اول کتاب دارای درسنامه و تست های دین و زندگی دهم 10، دین و زندگی یازدهم 11 و دین و زندگی دوازدهم 12 است و جلد دوم شامل پاسخنامه تشریحی تست هاست.
تعداد تست های کتاب در کل:2336 تست دارد و جلد اول 488 صفحه و جلد دوم آن 140 صفحه است. لحن کتاب کاملاً رسمی است که میتواند اندکی محتوای کتاب را خستا کننده و رسمی کند،در عین حال لحن رسمی کتاب باعث کشانده شدن داوطلبین به مطالعه بیشتر و جدی تر کتاب میشود.

 

آموزش (درسنامه)

درس‌نامه های دین و زندگی جامع تست خیلی سبز کاملاً ساده و مفهوم هستند. حجم درس‌نامه کمی زیاد است، اما کاملاً به توضیح کامل مفهوم پرداخته شده است ولی میتوان مطالعه برخی نکات اضافه را در دور اول مطالعه چشم پوشی کرد. تمام نکات مربوط به درس و نکات ترکیبی بین دروس نیز در درسنامه های دین و زندگی خیلی سبز بیان شده است. اگرچه حجم بالای نکات میتواند خسته کننده باشد ولی مطالعه کامل همه نکات موجود در کتاب بتعث تسلط دو چندان بر مطالب میشود و با تسلط کامل به درس‌نامه، می‌توان به سؤالات کنکورسراسری و آزمون های آزمایشی با قدرت پاسخ داد. در نگارش درس‌نامه، به همه‌ی سطوح دانش‌آموزان توجه شده است و تمام دانش آموزان اعم از ضعیف، متوسط و قوی می‌توانند از این درسنامه بهره‌مند شوند. ضمن اینکه عمیق شدن در نکات مورد توجه بوده است
دانش آموزان با سطح ضعیف اگر مرور کافی روی درسنامه های این کتاب داشته باشند می توانند رشد خوبی در این درس بکنند.
از مهم ترین ویژگی های درسنامه کتاب دین و زندگی تست خیلی سبز، انطباق کامل بر کنکور است. تست های این کتاب خیلی مناسب تدوین و انتخاب شده است و خیلی خوب برای فهم دانش‌آموز چیده شده است. درس‌نامه‌ی مناسب و ساده، توضیحات مفهومی و نکات ترکیبی، از مهم ترین ویژگی های درسنامه های کتاب است.

 

تست (تمرین)

در کتاب دین و زندگی جامع تست خیلی سبز، تعداد تست های هر درس خیلی مناسب انتخاب شده اند و دانش‌آموز می‌تواند با برنامه‌ریزی از یک منبع بسیار عالی بهره‌مند شود. ترتیب تست ها مناسب با فصول کتاب است و بعد از هر درس‌نامه، تست مربوط به آن درسنامه در کتاب ارائه شده اند و طبقه‌بندی خاصی ندارد. تست ها به ترتیب از ساده به پیچیده چیده شده اند و سعی بر این بوده‌که بیشتر از تست های متوسط استفاده شود.
به علت تعداد زیاد تست ها، تقریباً همه‌ی تیپ‌های سؤالات پوشش داده شده اند و در بین آنها، ایده‌های نویی از لحاظ بیان سؤال دیده می‌شود. رعایت سطح کنکور و آزمون های آزمایشی در بین تست ها از ویژگی های دیگر تست های دین و زندگی جامع خیلی سبز است. در هیچ جای این کتاب، تست ها از مسیر کنکور خارج نمی‌شود و فقط و فقط در سطح کنکور بیان شده است. مخاطب تست های کتاب، همه‌ی دانش آموزان با هر سطحی هستند.

پاسخ نامه تشریحی

همان طور که ذکر شد، در جلد اول از کتاب خبری از پاسخنامه‌ی تشریحی نیست و در جلد دوم پاسخنامه‌ی تشریحی تست ها آمده اند. تست های تألیفی مفهومی و نکته دار از نکات مثبت این کتاب است. پاسخنامه، به شرح کامل سؤالات پرداخته است و نکته‌ی مثبت و منحصر بفردی که در جلد دوم از کتاب دیده می‌شود آدرس جایی از کتاب است که سؤال از آن طرح شده است. دانش آموز در صورت عدم درک نکته‌ی مدنظر سوال، می‌تواند به کتاب درسی مراجعه کند.

در پاسخنامه نکاتی هم از درس‌نامه درجایی که مؤلف لازم دانسته است آمده و دانش‌آموز می‌تواند هم پاسخ تشریحی را ببیند و هم می‌تواند نکته‌ی مربوط به آن سؤال را یاد بگیرد. در صورت لزوم در تست های موردی، سایر گزینه‌ها هم بررسی شده اند.

 

ظاهر کتاب

در کتاب دین و زندگی جامع تست خیلی سبز، سایز نوشته‌ها مطلوب است و فونت نوشته نیز مناسب است. صفحه‌آرایی منحصر بفردی ندارد ولی کیفیت رسم نمودارها و جداول عالی است. رنگ مشکی رنگ اصلی بکار رفته در کتاب است، ولی رنگ سبز آبی به عنوان رنگ مکمل خیلی مناسب نیست و ظاهر کتاب را بی روح کرده است و میتواند جایگزین بهتری داشته باشد. گرافیک و طراحی جلد خیلی مناسب و جذاب است.

جمع بندی

حجم کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز با توجه به محتوای درس‌نامه و تست های آن، خیلی مناسب است و غلط علمی و املایی در بررسی اولیه کتاب دیده نمی شود.درس‌نامه بسیار ساده و روان (بجز بعضی موارد که زیاده گویی دارد)، تست های نکته دار، مفهومی و ترکیبی در این کتاب گرد هم آمده اند.
استفاده از کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز به‌ عنوان منبعی برای فهم بهتر متن کتاب درسی و استخراج نکات میباشد. بهترین زمان استفاده از این کتاب، زمانی است که می‌خواهیم برای کنکور درس بخوانیم.

مدیریت سایت

هر چی که یه کنکوری واسه موفقیتش لازم داشته باشه پیش ما میتونه پیدا کنه ❤️

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

متفاوت ترین آزمون های آنلاین کنکور ، با اگزانول همه چی رو با هم داری
Copyright © 2021 Exanol